Yüzme Havuzlarında Tuz Kullanımı Neden Önemli?

2020-07-20(2401)

Yaz sıcaklarında yüzme havuzunda serinlemek gibisi yok. Havuzda serinlemek, yüzmek harika bir aktivite ancak havuz temizliği çok hassas bir konu. Hele ki pek çok insan ile aynı havuzu paylaşıyorsanız havuz keyfiniz tadınızı kaçırabilir.  Günümüzde havuz dezenfeksiyonu çeşitli kimyasallar ile yapılmaktadır. Ancak bu kimyasalların insan sağlığına olan zararları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu tür kimyasallara alternatif olarak yüzme havuzu dezenfeksiyonu için doğal göl tuzu veya deniz tuzu kullanmak kimyasalların insan sağlığına verdiği bu zararı da ortadan kaldırarak hijyenik ve berrak bir havuz suyu oluşumunu sağlamaktadır.

Havuz tuzu cihazları elektroliz yöntemi ile tuzdan klor üreterek yüzme havuzu dezenfeksiyonu için temel olan hipoklorit asidin oluşmasını sağlamaktadır.

Kullanılacak havuz tuzunun en önemli özelliği yüksek saflıkta olmasıdır. Bu yüzden düşük kalitedeki kaya tuzları havuz temizliği için önerilmemektedir. İkinci olarak da havuzunuzda ne kadar tuz kullanacağınızı hesaplamanız gerekir. Doğru ürün ve uygulama ile ideal PH değerine ulaşarak sağlıklı bir havuz keyfi yaşayabilirsiniz.

 

Türkiye’nin en güvenilir tuz üreticisi Koyuncu Tuz, Tuz Gölü’ndeki üretim tesislerinde yüksek kalite ve saflıkta havuz tuzu üreterek dünyanın dört bir yanındaki müşterileriyle buluşturmaktadır.