Koyuncu Grup, ‘Çocuklarımız Geleceğimiz’ Projesi ile 500 Öğrenciye Ulaştı

Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen Koyuncu Grup, 2019/2020 eğitim öğretim dönemi başlangıcında sevindirici bir projeye imza attı. Çalışanların ve iş ortaklarının katkılarıyla hazırlanan yardım malzemeleri Konya bölgesinde bulunan 7 köy okuluna teslim edildi.

Anasınıfı, ilkokul, ortaokul olmak üzere farklı yaş grupları için bir araya getirilen kırtasiye malzemeleri, kitap, eğitim materyalleri, kıyafet, hediye çeki, temizlik ürünü gibi yardım malzemeleri Koyuncu Grup çalışanlarının ve iş ortaklarının özverili işbirliği ile ihtiyaç sahibi yaklaşık 500 öğrenciye ulaştırıldı. Sarayönü, Kadınhanı, Cihanbeyli ve Şereflikoçhisar ilçelerinde tespit edilen köy okullarına ulaştırılan yardım malzemeleri öğrenciler, öğretmenler ve yöre halkının yardımlarıyla taşındı.

Merve Turgut: “Sosyal Sorumluluk Projelerimiz Çoğalarak Devam Edecek”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Koyuncu Grup Kurumsal Yönetim Grup Başkanı Merve Turgut, ilk kez bu büyüklükte bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini ve geniş katılımdan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Çocukların mutluluğunun her zaman ön planda olduğunu belirten Merve Turgut şöyle devam etti: “Projenin başlangıcında bir okul belirlemiştik ve bu doğrultuda çalışmaya başladık. Fakat bize ulaşan yardım malzemesi o kadar fazla oldu ki toplam 7 okula yardımda bulunma şansımız oldu. Bütün çocukların eğitimde fırsat eşitliğine sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz. Çünkü çocuklarımız geleceğimizdir ve iyi bir gelecek eğitime sahip çıkmaktan geçiyor. Projenin diğer başarısı ise kendi içimizdeki dayanışma gücümüzün testten geçmiş olmasıdır. Yaklaşık 750 çalışanımız bulunuyor ve herkes imkanları dahilinde katkı sağladı. Projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve katkılarını esirgemeyen iş ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Yine el ele vererek farklı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”